הגדלת שפתיים

בוטוליניום\ דיספורט

הינם חומרים המחלישים פעילות שרירית. בוטוליניום הינו חומר רפואי בשימוש נירולוגי מאז שנות השבעים. בוטוליניום משמש בעולם הרפואה לטיפול בפזילה, הזעות יתר, מיגרנה ועודף פעילות שרירית. בשנים האחרונות הפך הבוטוליניום לחומר יעיל בעולם האסתטיקה בכלל ולטיפול בקמטי הפנים בשליש העליון של הפנים בפרט.

אזורי הטיפול

קמטים בצידי העיניים

הקמטים בצידי העיניים הינם קמטים שכיחים מאוד. השימוש בחומר מאפשר החלשת פעילות השריר והפחתת הקמטים באופן משמעותי. החומר לא רק שמטפל בהפחתת כמות ועומק הקמטים אלא מעניק מראה פתוח יותר של העיניים.

קמטים בין הגבות המכונים קמטי זעף

האזור המשולש שנמצא בין שתי הגבות מעל האף זהו האזור שבו נוצרים קמטים של הבעה המעניקים מראה כעוס, קמטים אלה הינם תוצאה של שימוש בשריר, לכן הזרקת הבוטוליניום תגרום לשיפור מראה הקמט מעל האף.

קמטים במצח

הקמטים במצח נובעים מקמטי הבעה רוחביים. בוטוליניום מאפשר הפחתת פעילות השרירים וכתוצאה מכך ניתן לקבל מראה של מצח חלק יותר. בעת השימוש בחומר במצח ניתן גם לבצע הרמה מעטה של הגבות (לא ליצור מראה של מופתעת/נבהלת) וכן ניתן לגרום לפתיחה והרמה של העין במקרה של עפעף נפול.

אזורי טיפול נוספים

כיום משתמשים בבוטוליניום באופן עדין ומבוקר גם לשני שליש התחתונים של הפנים בעיקר באיזור השפתיים על מנת להפחית את הקמטוטים סביב הפה ולמנוע חשיפת יתר של חניכיים ושיניים בעת חיוך.

להענקת מראה חלק יותר של הצוואר ניתן להשתמש בחומר לפי טכניקה טיפולית ידועה.

 

כיצד הבוטוליניום עובד ?

למעשה החומר הינו בוטוליניום, שהוא רעלן שמופק מחיידק. הבוטוליניום מוזרק בכמות קטנה מאוד על ידי מחט עדינה מאוד, וגורם להחלשה של פעילות השריר על ידי חסימה כימית בין העצב לשריר. תוצאת הטיפול מתחילה להראות לאחר מספר ימים ונשמרת מספר חודשים.

 

שאלות שכיחות

האם יש כאבים לאחר הטיפול?
לעיתים יש תחושה של כבדות ואי נוחות בימים הראשונים לאחר הטיפול.
תוך כמה ימים נראית התוצאה?
בדרך כלל תוך שבוע.
האם יש ביקורת לאחר הטיפול?
שלושה שבועות לאחר הטיפול מגיעים לביקורת ללא עלות, אם יש צורך בהמשך טיפול גם הוא ללא עלות.
האם החומר יכול לנדוד לאזורים אחרים בגוף?
לא, הוא משפיע רק על האזור בו הוא טופל.
האם החומר בטוח כחומר טיפולי לקמטים?

ניסיונות קליניים ופרקטיקה קלינית בתחום הנירולוגי נותנים גיבוי מלא לשימוש בטוח בבוטוליניום.

האם קיימות תופעות לואי?
לעיתים יכולה להיות אדמומיות באזור הטיפול או שטף דם קטן במקום הדקירה. עוד תופעת לוואי נדירה ולא רצויה היא החלשות של שריר באחד העפעפיים העליונות הגורם לצניחה קלה וזמנית של העפעף (מספר שבועות).
O

חסרונות

התוצאה של הטיפול בבוטוליניום הינה זמנית למספר חודשים עלות הטיפול יקרה יחסית מכיוון שהתוצאה זמנית. קיימות מעט תופעות לוואי לאחר הטיפול

P

יתרונות

מעניק מראה טבעי וצעיר יותר מעניק מראה של עיניים מורמות ופתוחות יותר הוא חומר אנטי אלרגי לאחר מספר חודשים החומר מתנדף להשגת התוצאה הרצויה מתקיימת פגישת ביקורת לאחר שלושה שבועות ללא עלות ואם יש צורך גם הטיפול ללא עלות
WhatsApp chat